top of page

KIM JESTEŚMY

Aleksandra Majorkiewicz

DSC09908.jpg

Założycielka Teatru Kultura. Aktorska, reżyserka i tancerka. Z wykształcenia kulturoznawca ze specjalizacją zarządzanie kulturą oraz media w kulturze. Dyplomowana aktorka scen muzycznych studia ROE w Warszawie oraz Szkoły artystycznej SPOT w Krakowie. Od najmłodszych lat grała w serialu Klan, równolegle tańcząc w zawodowym zespole Caro Dance. Aktorka i tancerka w Studio Metro przy Teatrze Buffo oraz Teatru Tańca Tilt w Warszawie. Przez 3 lata występowała w stałej obsadzie serialu Na dobre i na złe jako pielęgniarka. Aktorka wielu seriali takich jak Rodzinka.pl, Kryminalni, Ukryta prawda, Prawdziwe motywy i wiele innych. W 2020 roku wystąpiła w filmie Bo we mnie jest sex, w epizodzie tanecznym wraz z filmowym Stanisławem Dygatem. Była aktorką Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, w Teatrze Współczesnym w Krakowie oraz w Teatrze Gaffa w Warszawie. Od 10 lat pracuje również jako instruktor tańca. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wypracowała własne techniki pracy tworząc autorski program zajęć musicalowych dla dzieci oraz dorosłych. W 2022 roku założyła Teatr Kultura, w którym tworzy i reżyseruje autorskie musicale.  

 

Małgorzata Nowak

Tancerka i instruktorka tańca. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Ukończyła studia z Kompozycji i Technik Tańca na WSUS w Poznaniu oraz 2-letni program dla profesjonalnych tancerzy w Escuela de Artes Escenicas CaraBdanza w Madrycie, gdzie szkoliła się tanecznie i aktorsko. Po ukończeniu programu została przyjęta na staż do zespołu Compañía de Danza Contemporánea CaraBdanza, działającego w Hiszpanii. Po powrocie do Polski rozpoczęła współpracę ze Skierniewickim Teatrem Tańca oraz z Teatrem Tańca Zawirowania. Wystąpiła także w spektaklach “Lilith” oraz “Przesycone mgłą”. W 2021 roku rozpoczęła współpracę z Filharmonią Narodową, a w roku 2023 z Die Große Johann Strauss Revue w Niemczech. Od 2022 roku jest również aktorką Teatru Kultura, w którym występuje w spektaklach “Pomyłka Świętego Mikołaja” jako Marcysia i Bałwanek oraz w “Vama i wielka hawajska przygoda” jako Babcia Waka i Kałamarnica Tangora.

DSC09336.jpg

Marek Jurewicz

DSC09482.jpg

Aktor, reżyser i instruktor teatralny. Od 12 lat sprawdza się jako nauczyciel tańca i teatru. Absolwent WOAK w Białymstoku, w którym skończył kurs instruktora prowadzenia grup teatralnych oraz instruktora tańca nowoczesnego. Absolwent Studiów podyplomowych na kierunku Teatr. Założyciel i reżyser dwóch grup teatralnych przy Domu Kultury w Gołdapi oraz Teatru Libre w Warszawie. Nagrodzony w roku 2019 Nagrodą Osobowości Roku w powiecie gołdapskim za osiągnięcia z dziedziny Kultura. Absolwent Kursu aktorskiego  Domu Kultury Kadr w Warszawie. Aktor wielu seriali na TVN oraz w Polsacie. Od 2022 roku aktor Teatru Kultura, w którym występuje w spektaklu “Vama i wielka hawajska przygoda” jako Król Tama, Król Hehe, Bóg Maui oraz Halem.

Sebastian Kaliciński

Aktor filmowy i teatralny. Ukończył Warszawskie Studium Aktorskie ROE w 2014 r. z dyplomem Aktora Scen Muzycznych. Aktor Teatru Piwnica na Wójtowskiej w Warszawie, w którym zagrał główną rolę w komedii pt. "Kandydatki na Żonę", oraz postać Polikarpa w sztuce pt. "Rozmowa Polikarpa ze śmiercią". W swoim dorobku posiada również szereg ról w serialach takich jak "Na dobre i na złe", "Na Sygnale", "Przyjaciółki", "Barwy Szczęścia" oraz w wielu reklamach telewizyjnych min. Samsunga, Agata Meble czy Ikea. W 2022 r. rozpoczął pracę z "Teatrem Kultura" zdobywając serca najmłodszej widowni rolą Mikołaja w spektaklu pt. "Pomyłka Świętego Mikołaja" oraz rolą żółwika Tiktoka w spektaklu “Vama i wielka hawajska przygoda”.

DSC09571.jpg
bottom of page